Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jundrov.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Jundrově a kandidátech ČSSD za Brno-Jundrov.

 


 

Nepovedené projekty současné koalice

Marek Toman

O nepovedených projektech jsme se snažili průběžně po celé čtyři roky informovat v rámci opozičního zpravodaje. Rád bych nyní připomenul ty největší. Ano, ne vždycky je vše na výbornou, ale je třeba to i umět přiznat, společně hledat řešení a do budoucna si vzít ponaučení.

Rekonstrukce sportovního hřiště za ulicí Dubovou byla realizována za pomocí dotací. Nyní je však hřiště otevřeno pouze 2 hodiny denně. To je žalostně málo vzhledem k vynaloženým penězům! A co kdyby náhodou přišla nějaká kontrola, která zjistí, že sice peníze na rekonstrukci byly utraceny, ale hřiště neslouží svému účelu? Kde se stala chyba? Kdo by měl nést následky? Nebylo by lepší mít raději staré neopravené hřiště bez omezení provozu? Dá se s tím ještě něco dělat do budoucna?

Jiný případ. Nedostavěné molo a nábřeží u jundrovského mostu řeky Svratky. Původní náklady Jundrova měly být cca 261 tisíc.Došlo však k pochybení v čerpání dotací z města Brna a náklady pro Jundrov se zvýšily téměř k 700 tisícům. Kritizoval jsem tuto situaci na zastupitelstvu, protože nevyvodit důsledky mi nepřipadlo správné. Po diskusi vše shrnula zastupitelka Renata Šťastná ve svém příspěvku pro radniční zpravodaj. Nyní je situace tak vážná, že poté, co původní firma z realizace odstoupila, urychleně se hledala náhrada, která stavbu alespoň dokončí. Našla se, avšak náklady vzrostly už na 1,2 mil. Zatím, docela by mne zajímalo kolik tato „legrace” bude celkově jundrovskou kasu stát, protože konečná suma stále není známá. Z toho plyne ponaučení, že odmítat či zlehčovat opoziční kritiku se nevyplácí.

Plýtvání prostředky určenými původně pro budoucnost bylo pro uplynulé čtyři roky pro zelenou radnici typické.. Když jsem zhruba před 8 roky nastupoval na radnici do funkce místostarosty, byly ve fondu rozvoje a rezerv asi 4 miliony korun. Tato částka se v dalších letech postupně navyšovala a zdálo se tak, že pokud bude Jundrov v budoucnu nutně muset financovat náročnější a potřebný projekt, je schopen to zvládnout vlastními prostředky. Nyní na konci nikým neomezeného zeleného vládnutí zbývá ve fondu méně jak 2 miliony. Vlastně ještě méně, vždyť někdo musí zaplatit to molo. Jedinou náplastí na tento stav je, že byly financovány i důležité rekonstrukce mateřské a základní školy.

Při realizaci projektů pro Jundrov je třeba umět rozlišovat i ohledně potřebnosti. Pokud se stane, že něco nebude ideální, je třeba, aby to bylo alespoň potřebné. Zalíbit se za každou cenu voličům není správná cesta.

Web Společně prtoti tunelům v Jundrově.