Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jundrov.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Jundrově a kandidátech ČSSD za Brno-Jundrov.

 


 

Vážení občané,


rádi bychom vám stručně popsali námi nejvíce podporované aktivity rozvoje Jundrova spolu s výhledem našich priorit do dalšího volebního období, které chceme prosazovat v rámci našeho působení v samosprávě Jundrova. To vše za předpokladu, že získáme vaši důvěru a budeme moci ovlivňovat dění v Jundrově z řad budoucí koalice, ať už bude jakákoliv.


Přes tyto prázdniny probíhají shodou okolností všechny možné dlouhodobě plánované rekonstrukce technických sítí ve stejný čas a tak Jundrov spíše než městskou část připomíná tankodrom. Tyto práce však jsou potřeba a do budoucna přinesou lepší komfort bydlení.
Naší prioritou v Jundrově je a v minulých letech vždy bylo školství. V současnosti se dokončuje rekonstrukce vstupních prostor Základní školy Jasanová 2. V rámci koalice jsme podpořili budoucí zateplení mateřské školky na Dubové, které ušetří nemalé náklady na vytápění. Toto zateplení bude nemalou měrou financováno z peněz dotací o které bylo úspěšně žádáno.


V oblasti Prašnic, kde je v teplém počasí vidět spoustu koupajících se návštěvníků, se připravuje vybudování lepšího a komfortního přístupu do vody na koupání. To jistě ocení všichni ti, kteří se letos chodili sem osvěžit. Doufejme, že kvalita vody v přehradě a tím i v řece Svratce zůstane do budoucna dobrá tak jako teď, aby tento záměr plnil svůj účel co nejdéle.


Po rekonstrukci bytových jader obecních bytů na Sosnové, následovala rekonstrukce bytových jader ulice Dubová a v současnosti probíhá i rekonstrukce na ulici Jasanová. Nadále budeme prosazovat aby většina peněz z vybraného nájemného byla použita na opětovné investice do těchto domů, tak aby jejich technický stav byl v dobrém stavu a zlepšoval se komfort bydlení nájemníků v obecních bytech.


Na závěr mi dovolte, abych vás pozval s vašimi ratolestmi na námi pořádaný již 4. ročník akce „Hurá do školy“, která se koná na sportovním hřišti za Dubovou. Pro děti je přichystán skákací hrad, různé soutěže a i nějaká sladkost za odměnu.


Marek Toman

zastupitel MČ Brno-Jundrov