Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Jundrov.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Jundrově a kandidátech ČSSD za Brno-Jundrov.

 


 

Ivo Valenta bez cenzury

Zdeněk Koudelka

Senátor a majitel společnosti Synot Ivo Valenta bude mít na Vysoké škole Karla Engliše Brno v úterý 4. 4. 2017, 9.40 h přednášku pro studenty i veřejnost: Od rodinné firmy k mezinárodní skupině. Přednáška je projevem svobody slova v rámci vysokoškolského prostředí. Nejde o samozřejmost, protože Ivo Valenta čelil snaze o omezení prezentace svých myšlenek a postojů na vysoké škole v Praze. Na Moravě však pražská cenzura nemá šanci.

Senátor Ivo Valenta přednášel 22. 3. 2016 na Vysoké škole ekonomické v Praze v rámci přednášek Cesta úspěšných. Akci pořádala studentská organizace Cashflow klub a kritizoval ji Nadační fond proti korupci Karla Janečka a od přednášky se distancovala Česká spořitelna, která studentské akce sponzoruje. Jestliže studenti chtějí diskutovat s Valentou či kýmkoliv jiným, ať diskutují. Možná se to někomu v Praze nelíbí, ale je věcí moravských voličů, koho si na Moravě zvolí za senátora.

Ivo Valenta podniká též v oblasti sázek a her. Jiní podnikají v oblasti tabáku či výroby zbraní. Podnikání je buď legální, nebo ne. Sázky jsou legální. Kdyby nebyly, stejně by probíhaly pokoutně. Sázky se někomu nemusí líbit, ale v čem jsou horší, než když Karel Janeček vydělal velké peníze na obchodu s akciemi? Vždyť i to je hra a jeho výdělek znamenal ochuzení či snad i ožebračení jiných. Jeho peníze živí různé protikorupční aktivisty. Co by však tito lidé dělali, kdyby korupce nebylo? Kdyby měl Janeček vydělat peníze tím, že by dostal motyku a měl jít kopat do vinohradu, určitě by měl méně peněz a asi i žen. Ale je dobře, že vydělává peníze jinde. Nevím, zda by práci ve vinohradu zvládl a zda by víno z takového vinohradu bylo dobré tak, jak jsme na Moravě zvyklí.

Studenti a svoboda slova.